Praktyczne porady odnośnie galanterii skórzanej

Praktyczne porady odnośnie galanterii skórzanej

Dlaczego skóra?

Galanteria skórzana to bardzo szeroki wybór różnego rodzaju elementów ubioru. Najczęściej sięgamy po skórzane torebki i portfele, ale do wyboru mamy też większe rzeczy, jak na przykład walizki, spodnie i płaszcze, a także drobiazgi, jak breloki i specjalne futerały na karty płatnicze. Nasz wybór na galanterię skórzaną bynajmniej nie trafia przypadkiem. Trzeba zawsze podkreślać, że skóra i jej syntetyczny, ekologiczny odpowiednik nigdy nie wychodzą z mody. Skóra jest ponadczasowa i pod tym względem bije na głowę nawet jeans. Co ważne, skóra to nie snobizm, chociaż jest dość droga.

Jest to raczej zwracanie się ku klasycznej elegancji, która idzie w parze z solidnością i z tego powodu nie można jej określać mianem ekstrawagancji. Galanteria skórzana pozwala nam na wydanie pieniędzy raz i nawet jeśli będzie to większa suma, za kilka lat nie będziemy musieli się martwić, że wydatek już nam nic nie da, bo wyszedł z mody. Skórzane paski, torebki i buty to ikony stylu i chociaż trendy zmieniają się wręcz z dnia na dzień, zadbana skóra jest zawsze modna i wygląda się w niej znakomicie bez względu na wiek.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Jeśli już wydajemy spore pieniądze na galanterię skórzaną, trzeba się upewnić, że kupujemy produkty wysokiej jakości. Oznacza to wysoką jakość samej skóry, ale także elementów pomocniczych, takich jak obszycia, zamki czy wreszcie jakość nici, które wykorzystano do połączenia wszystkiego w jedną całość. Jeśli do teoretycznie ładnego elementu dołączono nie za ciekawy zamek lub jakość szycia nie wydaje się najlepsza, najlepiej jest zrezygnować z zakupu. Jeśli szukamy najlepszej skóry, najlepiej jest stawiać na skórę bydlęcą. Nadaje się idealnie do butów i wykonuje się z niej także wszystkie inne dodatki.

Zakup galanterii

Jeśli mamy trochę więcej pojęcia o produktach skórzanych lub chcemy dokonać naprawdę dobrego wyboru, trzeba się rozglądać za skórą saffiano. Jest to specjalny rodzaj garbowania skóry, który sprawia, że materiał jest sztywniejszy niż typowa skóra i do tego jest bardziej wytrzymała. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, ale równocześnie sprawia, że galanteria skórzana jest odporna na zadrapania, ma bardzo ładna fakturę oraz się nie odkształca. Jej przeciwieństwem jest skóra mielona, która jest delikatna i zdecydowanie nie taka ładna.

Zakup i konserwacja

Dzisiaj wszystko kupujemy przez Internet i nie ma żadnego powodu, by galanteria skórzana nie była rzez nas nabywana z wykorzystaniem tego właśnie kanału. Tym bardziej, że w sklepach tradycyjnych jest zazwyczaj dość niewielki wybór i w sklepach internetowych znajdziemy znacznie szerszą gamę propozycji.

Równocześnie trzeba zadbać o posiadanie odpowiednich środków do konserwacji skóry. Środki pielęgnacyjne wykorzystuje się przez cały rok, a natłuszczanie i impregnacja powinny być dla nas czynnościami rutynowymi. Znacznie przedłuży to czas, w którym skóra będzie się prezentowała po prostu idealnie i będziemy mogli liczyć na wiele lat korzystania z galanterii skórzanej.

Ewelina Jarosz

Redakcja galanteriaskorzana.edu.pl

kontakt@galanteriaskorzana.edu.pl