Wybieramy torebkę damską

Buty i torebki to ulubione dodatki wszystkich kobiet. Zazwyczaj jest ich tyle, że się w szafie nie mieszczą. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie dnia bez zakupu nowej torebki lub nowej pary butów, chociaż są to oczywiście przypadki dość rzadkie. W takich sytuacjach zresztą większość zakupionych rzeczy nigdy potem nie jest użytkowana i jest raczej elementem niebezpiecznej manii.

Lepiej mieć mniej torebek, a takie, z których będzie się realnie korzystać. Tylko jak wybrać taką, która nam się będzie podobała i będzie realnie użyteczna? Na co konkretnie zwracać uwagę? Przyjrzyjmy się tym kwestiom trochę bliżej.

Najważniejsze cechy torebek damskich

Torebka uchodzi za atrybut kobiecości. Nie jest jednak tylko ozdobą. Wymaga się od niej określonej użyteczności, nie tylko pełnienia funkcji ładnego dodatku stylistycznego. Ta ozdoba musi pracować!

 

Torebki damskie skórzane

 

Najważniejsze jest przeznaczenie, funkcja, którą dokładnie będzie pełniła nasza torebka. Są torebki, których podstawowym zadaniem jest uzupełnienia stroju wieczorowego i będą wyglądały siłą rzeczy zupełnie inaczej od torebek-worków, w których na co dzień będziemy nosili masę różnych przydatnych rzeczy. Warto jest na to zwracać baczną uwagę, ponieważ wygląd torebki zadecyduje o tym, czy cała nasza kreacja będzie wyglądała dobrze. Wpływ torebki na całość stylizacji rzadko jest pomijany, ale zazwyczaj jest niedoceniany. Jest po prostu tak wielki. Właśnie dlatego trzeba z odpowiednią uwagą wybierać torebkę i pozwolić nawet na to, by kosztowała więcej niż sama sukienka.

Kreacja wieczorna

Do kreacji wieczorowych będziemy wybierać raczej małe torebki. Na pewno nie zmieści się w niej zbyt wiele rzeczy, ale też nie musi być specjalnie pojemna. Błyszczyk, klucze, telefon. To wszystko, co musimy przy sobie mieć. Taka torebka powinna przykuwać uwagę, ale dzisiaj modne jest raczej szukanie stylu spójnego z resztą ubioru, dlatego raczej nie będziemy starać się tworzyć kontrastu. Ciekawym rozwiązaniem może być torebka na łańcuchu, coś zdobionego cekinami, ćwiekami lub czymś innym w tym stylu. Im mniejsza torebka, tym lepiej.

Kobiece dodatki

Torebki na co dzień

Inaczej trzeba oczywiście podejść do kwestii kupowania torebki do wykorzystywania na co dzień. Tutaj można spokojnie pokusić się o torebki trochę większe, ale też nie ma zwykle potrzeby, by były one za duże. Ważne jest to, jakie są nasze realne potrzeby. Przedmioty codzienne muszą się zmieścić do takiej torebki i właśnie w stosunku do takich potrzeb trzeba torebkę wybierać.

Warto podkreślić, że jeśli mamy różne potrzeby w stosunku do torebek w różne dni, można zastanowić się nad zakupem kilku tańszych propozycji, niekoniecznie ze skóry. Skóra na pewno jest najlepszym wyborem dzięki swojej jakości oraz wytrzymałości, ale nie da się ukryć, że zakup kilku torebek na raz mógłby być niebezpieczny dla domowego budżetu. Kilka rzadziej wykorzystywanych torebek też długo wytrzyma.

Na koniec można też pomyśleć o ozdobach torebki. Wiele ozdób czynią je raczej niepraktycznymi, ale na przykład jedna duża klamra jest bardzo ciekawą propozycją.

Ewelina Jarosz

Redakcja galanteriaskorzana.edu.pl

kontakt@galanteriaskorzana.edu.pl