Torebka damska na lato

Wybieramy torebkę damska na lato

Torebka damska jest bez wątpienia elementem niezbędnym dla każdej kobiety, która chce się odpowiednio prezentować szczególnie na ważnych uroczystościach. Ten ważny dodatek po prostu trzeba posiadać w swojej szafie i musi to być torebka odpowiednio dobrana do każdego stroju i stylu ubioru, o co wcale nie jest tak łatwo. W stosunku do torebki stawiamy bardzo liczne wymagania.

Musi ona być gustowna i pojemna, powinna być solidna i wykonana z porządnego materiału, a do tego powinna być możliwie tania. Wypadałoby jeszcze, by byłą to torebka pasująca do przynajmniej w miarę aktualnych trendów w modzie. W związku z tym rodzi się pytanie, jaka torebka powinna nam towarzyszyć przez najbliższe lato? Czy należy szukać czegoś mniejszego, gustownej listonoszki? A może lepiej jest trochę bardziej zaszaleć i wziąć wielka torbę na ramię? Sami projektanci nie są w stanie się zgodzić, co będzie modne w czasie najbliższego lata.

Wygodny fason

W lecie zazwyczaj ważniejsza od elegancji jest wygoda. Jest to okres, który pozwala nam na trochę luźniejsze podejście do mody. W związku z tym wszelkie aktówki czy listonoszki mogą na jakiś czas zostać zapomniane i można spokojnie zdecydować się na większą, workowatą torebkę wykonaną ze skóry. Skóry lub lekkiej tkaniny, ponieważ taka torebka musi pasować do szybkiego wyskoczenia za miasto.

W takim „worku” bez problemu zmieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, które zawsze trzeba przy sobie mieć, a do tego znajdzie się w nich miejsce na książkę, drugie śniadanie czy butelkę jakiegoś napoju. Obecna moda sprawia, że workowate torby w żaden sposób nie urągają elegancji, a ich praktyczność jest nie do przecenienia. Stanowią idealny wybór na lato.

Dodatki na lato

A może listonoszka?

Jeśli torby-worki nas nie przekonują, bo jesteśmy drobnej postury i noszenie ich byłoby jak noszenie tobołka, można postawić na coś w kroju listonoszki. Taka listonoszka to także opcja w większym stopniu podkreślająca elegancje, co jest ważne dla sporej grupy pań. W tej opcji mamy ogromną ilość różnych możliwości i na rynku zawsze udaje się znaleźć coś idealnego właśnie dla nas tak do stroju bardziej poważnego, jak i do czegoś sportowego na weekend. Lato lubi dodatki i jeśli my też je lubimy, można poszukać czegoś z cekinami lub frędzlami.

Ciekawą możliwością są także plecaki. Nie jest to rozwiązanie tylko do szkoły i bynajmniej nie jest to opcja jedynie młodzieżowa. Dobrze uszyty plecak w damskim fasonie to rozwiązanie minimalistyczne, jeśli będzie jednokolorowy, lub wręcz przeciwnie – ekstrawagancka opcja kolorowa. Sprawdza się świetnie w mieście i w czasie ucieczki poza nie.

Wygoda ponad wszystko

W lecie warto jest myśleć przede wszystkim o wygodzie, ponieważ moda nam na to pozwala. Wygoda jednak będzie niczym, jeśli wybrana przez nas torba będzie nie najlepszej jakości, przez co bardzo szybko zacznie stwarzać problemy techniczne. Konieczne jest zadbanie o odpowiednio silne i szerokie szwy, porządny pasek i gabaryty pasujące do budowy naszego ciała. Na pewno nie będzie.

Magdalen Nawrocka

Redakcja galanteriaskorzana.edu.pl

kontakt@galanteriaskorzana.edu.pl