Skórzane torebki wracają do mody

Skórzane torebki wracają do mody

Minimalizm już od dłuższego czasu jest dominującym trendem w modzie. Wygląda on zazwyczaj jednak dość różnie i jego bezpośrednie emanacje się zmieniają. W ostatnim czasie minimalizm ujawniał się przede wszystkim jako bardzo proste wzory i spokojne kolory, także w modzie i ubiorach.

Najbliższe kilka miesięcy, a być może nawet kilka kwartałów, przebiegać nam będzie w atmosferze odwrócenia tego zjawiska, czyli można się spodziewać, że wrócą do nas trochę przynajmniej ciekawsze kolory i bogatsza stylistyka wśród strojów. Nie będzie ona może nazbyt ekstrawagancka, ale z całą pewnością można się spodziewać przynajmniej geometrycznych wzorów.

Ta zmiana spowoduje, że do łask wróci także znana wszystkim galanteria skórzana. Dotyczy to tak obszernej mody kobiecej, jak i mody męskiej. Nie będzie już tak, że skóra pojawiać się będzie tylko w bardzo określonych sytuacjach. Skórzana torebka wreszcie będzie jednym z licznych dostępnych wyborów. Szczególnie zadowoleni powinni być panowie, którzy wreszcie mogą ponownie sięgać po torby, które co by nie mówić, są bardzo przydatne, nie tylko eleganckie.

Znaczenie galanterii skórzanej

Galanteria to przede wszystkim dodatki, jeśli skupić się na samym znaczeniu tego słowa. Na samym początku odnosiło się przede wszystkim do odzieży, ale i samo określenie odzież stało się szersze. Dzisiaj mamy też do czynienia z galanterią samochodową, a nawet metalową, kiedy mówimy o dodatkach do różnych rzeczy. My pozostaniemy przy galanterii w świecie mody i zaznaczmy, że w tym znaczeniu istnieje ona najdłużej.

Potrzebę posiadania różnych dodatków mieli już bowiem ludzie mieszkający w antycznej Grecji czy w Egipcie. Dodatki raz były bardziej męskie, innym razem bardziej kobiece. Zawsze jednak obie płcie coś tam miały. Potrzeba zawsze istniała. W naszym kraju moda na dodatki dla mężczyzn pojawiła się jednak dopiero w XX wieku, ponieważ prędzej polscy panowie byli bardziej praktyczni i stosowali tylko te rzeczy, które były bezpośrednio użyteczne i nie miały alternatywy. Dzisiaj widok arafatki czy ciekawego etui do telefonu nie jest już niczym nadzwyczajnym.

Modne torebki damskie

Ciekawostki ze sklepów internetowych

Mody modami, ale sklepy internetowe zawsze mają dla nas jakieś dodatki galanteryjne, które ciężko jest kupić w sklepach zwykłych nawet wtedy, kiedy takie rzeczy są u szczytu trendu modowego. Zresztą sklepy internetowe przyciągają nas zawsze przede wszystkim ze względu na niskie ceny i wygodę kupowania. Powodów jest nawet więcej. Na przykład fakt, że niektóre rzeczy opłaca się sprowadzać nawet z drugiego końca świata, jeśli produkt oryginalny będzie w promocji, bo zaoszczędzimy więcej, niż wydamy na przesyłkę.

Najbardziej pożądane są produkty ze skóry

Najbardziej pożądana wśród klientów jest oczywiście galanteria skórzana, która zawsze epatuje nas elegancją, a do tego podkreśla się bardzo mocno to, że są to rzeczy trwałe, warte swojej ceny. Do skóry wracamy zwykle niczym bumerang i tak dzieje się właśnie teraz. Ostatnie dwa lata były czasem uwielbienia dla torebek plastikowych, ale jeśli ktoś kupił taką w zeszłym roku, dzisiaj torebka się już za bardzo do niczego nie nadaje.

Taki zawód sprawia, że instynktownie zwracamy się ku rzeczom bardziej trwałym. Do tego jeszcze firma była zbyt ekstrawagancka, zwłaszcza w przypadku torebek przeźroczystych. W lecie mogło nam nie przeszkadzać, że widać ich zawartość, ale w zimie to już inna sprawa. Plastik nie nadawał się tak naprawdę do niczego, a skóra sprawdza się w różnym stopniu, ale zawsze jest to stopień znaczny.

Magdalen Nawrocka

Redakcja galanteriaskorzana.edu.pl

kontakt@galanteriaskorzana.edu.pl