Cechy torebki, którą można zabrać na rozmowę kwalifikacyjną
Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej składa się z wielu faz, wśród których dużą rolę odgrywa wygląd, nie tylko elegancki, ale również profesjonalny. Bardzo często ma on ogromny wpływ na to, jakie będzie pierwsze wrażenie wywarte przez nas na naszym rozmówcy, jeśli więc zastanawiamy się nad odpowiednią kreacją powinnyśmy mieć na uwadze to, że równie ważna jest w jej przypadku nienaganna prezencja oraz sama odczuwana przez nas wygoda.
Rozmowa kwalifikacyjna - dostosowany ubiór
Pomimo tego, że strojom na rozmowę kwalifikacyjną poświęca się wiele uwagi, nie oznacza to wcale, że nie popełniamy błędów w tym zakresie. Najpoważniejszy wiąże się z tym, że myśląc o odpowiednich ubraniach zapominamy o rozważeniu tego, jaką torebkę zabrać ze sobą. Tylko pozornie jest to zagadnienie mało istotne, nie da się bowiem zaprzeczyć, że torebki mówią o nas niemal tyle samo, co zakładane przez nas ubranie.
Jeśli więc udajemy się na spotkanie, które może zadecydować o naszym przyszłym zatrudnieniu, nie powinnyśmy zapominać o tym, że każdy element stroju jest tak samo ważny, a tym samym powinien współgrać z innymi częściami garderoby. Jeśli zatem wybór torebki nadal pozostaje tajemnicą, warto zastosować się do kilku wskazówek.
Rozmiar torebki
Pierwszym czynnikiem, który należy rozważyć jest rozmiar torebki, najbezpieczniej więc, jeśli wybrana przez nas torebka jest rozwiązaniem charakteryzującym się średnią wielkością. Jeśli jest zbyt duża, może okazać się wyjątkowo nieporęczna zwłaszcza, podczas siadania na krześle. Za mała może kłócić się z innymi elementami stroju, często jest też postrzegana jako rozwiązanie nieformalne. Nie mniej istotny wydaje się być kształt torebki. Tu nie ma żadnych żelaznych reguł, choć dobrze jest zadbać o to, aby kształt torebki był dopasowany do charakteru naszego stroju.
Nie można też przesadzać, torebka typu worek, choć modna, z pewnością nie jest więc tym rozwiązaniem, które należy wybierać w pierwszej kolejności. Znacznie mniej liberalne jest podejście do kolorystyki, w jakiej utrzymana jest torebka. Tu najlepiej sprawdzają się kolory neutralne i to właśnie po nie należy sięgać w pierwszej kolejności. Co ważne, jest to zasada, której przestrzeganie nie zaszkodzi nam również na etapie wyboru ubrania.
Jeśli zastanawiamy się nad optymalnym materiałem, z jakiego wykonana jest torebka, w pierwszej kolejności powinnyśmy skłonić się ku rozwiązaniom wykonanym ze skóry. Zasada ta obowiązuje zresztą nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale i w trakcie wielu innych spotkań o charakterze biznesowym. Zdecydowanie należy unikać toreb płóciennych oraz siatkowych, naszych rozmówców nie musi też urzec satyna.
Dodatki
Równie restrykcyjne zasady obowiązują wówczas, gdy zastanawiamy się nad ewentualnymi elementami dekoracyjnymi. Te cieszą się sporą popularnością, zabranie na rozmowę kwalifikacyjną torby ozdobionej cekinami nie musi być jednak przyjęte z przesadnym zrozumieniem. Choć tego typu zalecenie może sprawiać wrażenie banalnego, nie można też zapominać o tym, że duże znaczenie dla sposobu, w jaki jesteśmy postrzegane ma stan torby. Nie musimy natychmiast udawać się do sklepu, torebka powinna być jednak czysta i relatywnie nowa.