Na co zwracać uwagę wybierając skórzaną torebkę damską?

Na co zwracać uwagę wybierając skórzaną torebkę damską?

Zdecydowana większość kobiet potwierdza, że torebka jest ważnym elementem ich stylizacji. Nie może być jednak inaczej skoro to właśnie w niej mieszczą się najpotrzebniejsze przedmioty wykorzystywane codziennie.

Oczywiście, tylko pojemna torebka może być uznana za taką, która w najlepszy możliwy sposób spełnia swoje walory praktyczne, choć nie bez znaczenia jest również to, że powinna być wykonana z jakościowych materiałów. Oczywiście, trudno wskazać w tym kontekście na rozwiązanie lepsze niż torebki skórzane, trudno więc nie zadać sobie pytania o to, czym kierować się przygotowując się do ich zakupu.

Rodzaje torebek skórzanych

Wnikliwa analiza rynku uświadamia nam, że dostępnych jest na nim niemal 50 rodzajów torebek dla pań, zdefiniowanie każdego z nich jest więc wyjątkowo trudnym zadaniem. Znacznie lepiej jest więc podjąć próbę stworzenia definicji tych, które kupujemy najczęściej i najchętniej. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście model klasyczny. Elegancka torebka ma w takim przypadku kształt prostokąta lub trapezu, jest przeznaczona do tego, aby nosić ją na ramieniu i nie ma żadnych kieszonek zewnętrznych. Jest mile widziana na spotkaniu biznesowym, przydaje się jednak i wówczas, gdy zastanawiamy się nad jej codziennym użytkowaniem.

Innym często spotykanym fasonem są te torebki, które nosi się nie na ramieniu, ale w ręku. Mamy tu przy tym do czynienia z modelami klasycznymi, jak i tymi, które można uznać za nieco bardziej nieformalne ze względu na to, że zostały wzbogacone o różnego rodzaju zdobienia i dekoracje. Ich największym atutem wydaje się być to, że można je wykorzystywać na wiele sposobów, sprawdzają się bowiem znakomicie tak jako dodatek do stylizacji formalnych, jak i do tych, które można uznać za mało zobowiązujące.

Sprawdzona galanteria skórzana dla Pań

Mówiąc o tych torebkach skórzanych, które cieszą się największą popularnością, nie można też zapominać o tak zwanych listonoszkach, modelu cieszącym się szczególną popularnością wśród kobiet. Ich ogromną zaleta jest niewielki rozmiar, a także ponadczasowy charakter, o listonoszce można więc powiedzieć z przekonaniem, że jest rozwiązaniem na lata. Modna torebka podkreśla naszą stylizację, nie można jednak zapominać również o tym, że wystawia nam świadectwo jako jej użytkownikom. Jeśli mamy do czynienia z modelami, które są wykonane ze skóry wysokiej jakości, możemy liczyć na to, że będziemy je wykorzystywać przez długi czas.

Klasyczna skórzana torbka

Jeśli więc to okres użytkowania jest tym, do którego przywiązujemy szczególnie dużą wagę, skórzana torebka wydaje się rozwiązaniem, które powinno nas zainteresować w szczególny sposób. Oczywiście, sama atrakcyjność wizualna i deklaracja producenta, że torebka wykonana jest ze skóry, często nie okazuje się wcale wystarczająca. Podczas dokonywania zakupów dobrze jest zatem przyjrzeć się samym szwom torebki, aby przekonać się jak są one wykonane. Nie powinny rozchodzić się przy użytkowaniu, dobrze jest przy tym, aby do samego ich wykonania została wykorzystana relatywnie gruba nić.

Innym czynnikiem, który powinien skupiać na sobie naszą uwagę jest staranność, z jaką wykonano zarówno pasek, jak i rączki torebki, która znajduje się w centrum naszego zainteresowania. To właśnie one są przecież wyjątkowo często narażone na uszkodzenia. Powinnyśmy zatem upewnić się, że są nie tylko mocne, ale i dobrze usztywnione.

Nie zapomnij o zamku

Nie można też zapominać, że pewne znaczenie ma zarówno jakość zapięcia, jak i jego rodzaj. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zamek błyskawiczny, choć nie brakuje też torebek, w których pojawiają się magnesy jako rozwiązania alternatywne. Niestety, te ostatnie w pewnym momencie zaczynają mieć tendencję do rozchodzenia się, a to zwiększa ryzyko kradzieży.

Ciekawym rozwiązaniem jest też bigiel, choć zarówno jego odpinanie, jak i zapinanie jest często czynnością postrzeganą jako dość skomplikowana. Pamiętajmy również, że torebka, jako ważny element stylizacji, powinna pasować do naszej figury. Takie dopasowanie nie musi być wcale trudne pod warunkiem, że będziemy kierować się tak zwaną regułą proporcji. Jeśli zatem nasze kształty są filigranowe, najlepszym pomysłem będzie niewielka torebka noszona blisko ciała.

Marzena Wójcik

Redakcja galanteriaskorzana.edu.pl

kontakt@galanteriaskorzana.edu.pl